Komplex Mozgásterápiás Fejlesztés

Mozgásterápia a tanulási nehézségek kezelésére és oldására 

A tanulás öröm is lehet!

A komplex mozgásterápiás fejlesztés egy olyan terápiás megközelítés, melynek célja a tanulási nehézségek kezelése a mozgáson keresztül. A módszer azon az elgondoláson alapul, hogy a test és az agy közötti összehangolt mozgás és tevékenység pozitív hatással van a tanulási folyamatokra és a kognitív képességekre. A speciális mozgásgyakorlatok és tevékenységek segítik a reflexek integrációját, a testtudatosság fejlesztését, az egyensúly és a koordináció javítását. A módszer egyéni és személyre szabott: az elvégzett felmérés alapján a fejlesztési folyamat során figyelembe vesszük a gyermek szükségleteit, a fejlesztendő területeket, és ehhez igazítjuk a terápiás terveket és a gyakorlatokat. A terápia részeként a gyermeknek otthoni gyakorlatokat kell végezni, valamint rendszeresen találkozik a fejlesztőjével. Az otthon végzett gyakorlatok elősegítik a fejlődést a terápiás ülések között. Fontos, hogy a szülők is részt vegyenek az otthoni gyakorlatok elvégzésében és támogassák a gyermeket a terápiás célok elérésében. A terápiás folyamat során folyamatosan figyelemmel kísérjük a gyermek fejlődését, és igényeit.

Milyen esetekben javasolt a fejlesztés?

  • Tanulási problémák (nehézségek, zavarok): A tanulási nehézségeknek sokféle eredete, oka lehet. Az esetek 65-70 százalékában az idegrendszer alulszervezettsége áll a probléma hátterében. Az USA-ban élő és dolgozó Carl Henry Delacato és csoportja kidolgozott egy mozgásterápián alapuló módszert, melynek segítségével le lehet dolgozni ezt a deficitet. Az említett módszer fejlesztette tovább Kulcsár Mihályné, így a módszer alkalmazásával rövid idő alatt eredményeket lehet elérni napi 20-30 percnyi időráfordítással.

  • Motoros koordinációs problémák: A módszer kiváló lehet olyan gyermekeknek, akik például ügyetlenek, koordinációs nehézségekkel vagy egyensúlyzavarokkal küzdenek.

  • Megkésett fejlődés: A módszer célzottan fejleszti a motoros, kognitív, orientációs, kommunikációs képességeket.

  • Koncentrációs nehézségek: A mozgás, valamint a gyakorlatokhoz kapcsolódó feladatok javítják a figyelemkoncentrációt.

  • Érzelmi és viselkedési problémák: A terápia segíthet olyan gyermekeknek, akik érzelmi és viselkedési problémákkal küzdenek, például dühkitörésekkel, agresszivitással vagy szorongással. A terápia hozzájárul az érzelmi szabályozás fejlesztéséhez.

© 2023 Varázsolda Képességfejlesztő Műhely
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el